T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi işçi alımı duyurusu yayımlandı

Türkiye Cumhuriyeti devlet demiryolları işletmesi müdürlüğü tarafından duyurulan iş ilanına göre Türkiye iş kurumu aracılığıyla işçi alımı yapılacağı duyuruldu. Engelli işçi statüsünde yapılacak olan alım için kişilerin işkur’a engelli olarak kayıtlı olması gerekmektedir. İşkur üzerinden alınacak başvurular sonrasında başvuru sayısını azaltmak amacıyla noter huzurunda kura çekimi yapılacağı belirtilmiştir.

TCDD İşçi Alımı Hangi Şehire Yapılacaktır?

Devlet demiryolları işletmesi alımını yapacağı engelli işçiyi Erzincan 443 yol bakım şefliğine demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak işe alım gerçekleşecektir. İşe başlatılacak engelli işçilere 4 ay deneme süresi uygulanacaktır.

Başvuru için adaylarda aranan şartlar ve istenecek belgeler neler?

  • Demiryolu Hattı Bakım ve Onarımcısı sanat kolunda çalıştırılmak üzere işe alınacak engelli işçide, yük ve yolcu taşımacılığının birlikte yapıldığı raylı sistemlerde yol bakım onarım işlerinde en az 6 ay çalışmış olmak şartı aranmaktadır.
  • Adaylar çalışmalarını iş yerinden alacakları yazı ile belgeleyeceklerdir. İş yerinden almış oldukları yazıda hangi işte çalışmış olduğu, işyeri sigorta sicil numarası ve hangi tarihler arasında ne kadar çalıştığı belirtilecektir. Ayrıca, SGK hizmet dökümünü istenecektir.
  • Tecrübe şartı istenen taleplere başvuru yapan adaylar, bunu belgeleyemedikleri takdirde evrakları teslim alınmayarak haklarında tutanak düzenlenecek ve Türkiye İş Kurumuna gerekli şartları taşımadığı için başvurusunun kabul edilmediği bildirilecektir.
  • Öğrenim belgesi,
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı, (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınacak, adli sicil kaydı bulunanların adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararı istenecektir.),
  • Askerlik durum belgesi,
  • Engelli raporu, (engelli raporu vermeye yetkili hastanelerden alınacaktır.)
  • TCDD internet sitesinden alacakları iş talep formu

TCDD iş başvuruları ne zaman kadar yapılacaktır?

Başvurular 27 Ağustos 2019 tarihinde “TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA” adresine gelerek teslim edeceklerdir. 3 Eylül tarihinde de sözlü sınavlar gerçekleşecektir. Detaylı bilgiyi işkur şubelerinden de alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. Lise Mezunu Sürekli İşçi Alımı Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.