Sosyal Güvenlik Kurumu Aşçı Santralci ve Temizlik Görevlisi Alımı

İlköğretim mezunları iş bulmakta zorlandıklarını söylemektedir. Özellikle kamu ilanlarında alımlar en az lise düzeyinde olmaktadır. Çok nadir de olsa ilköğretim mezunları alımları yapılmaktadır. Şimdi bahsedeceğimiz iş ilanında ilköğretim mezunlarının başvuru yapabileceği kadrolar bulunmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından devlet personel başkanlığı üzerinden yayımlamış olduğu iş ilanına göre kurumda çalışacak aşçı, santralci ve temizlik görevlisi alımı yapılacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu iş ilanları yayınlandığı zaman kamu ilanlarında en çok talep gören iş ilanı olmaktadır. SGK çalışma şartları da oldukça iyidir. Öellikle haberimizin başlığında belirttiğimiz kadrolarda çalışmak büro personeli kadrosuna göre daha kolaydır. İşiniz bellidir. Aşçı yemek yapar, temizlik görevlisi kendine belirlenmiş bölgenini temizliğinden sorumlu olur ve santralci de gelen aramaları belli kişilere aktarma da görevli olur. İş tanımı belli olan meslek gruplarının işleri daha kolay olmaktadır.

SGK Hangi Şehire Hangi Kadrolara Alım Yapacaktır?

Sosyal GÜvenlik Kurumun alımını yapacağı işçiler Konya il müdürlüğünde görevlendirileceklerdir. Sürekli işçi olarak istihdam edilecek kişiler için aranan özel şartlar aşağıdadır.

  • Santralci (2 kişi) – En az lise mezunu, engelli personel
  • Aşçı (1 kişi) – En az lise mezunu, eski hükümlü, aşçılık usta öğretici belgesi ve MEB onaylı hijyen belgsi sahibi olan,
  • Temizlik Görevlisi (1 kişi) – En az ilköğretim mezunu, engelli personel

Sosyal Güvenlik Kurumu iş başvurusu

Kuruma yapılacak iş başvuruları kurumlra protokol imzalamış olan Türkiye iş kurumu (işkur) üzerinden yapılacaktır. İşkur’a kaydı olmayan kişiler bu iş ilanına başvuru yapamayacaklardır. Başvuruları kabul edilen kişilere sözlü sınav yapılacaktır. Başvurular 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında işkur internet sitesi (www.iskur.gov.tr) adresinden yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi işçi alımı duyurusu yayımlandı başlıklı makalemizde işkur engelli işçi alım ilanları ve kamu engelli işçi alımı hakkında bilgiler verilmektedir.