Singapur Büyükelçiliği Türk Uyruklu Personel Alımı Duyurusu

Güney Asya’da bir ada ülkesi olan Singapur, Türk uyruklu pasaportu olan personel alımı için iş ilanı yayınladı. Singapur’un başkenti Singapur’da bulunan Türk büyükelçiliğinde münhal durumda bulunan sekreterlik kadrosunda çalışacak personel aranmaktadır. Singapur, gökdelenleri ve ada ülkesi olmasından dolayı turizmi ile ön plana çıkmıştır.

Singapur Türk Personel Alımı Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,
  • En az lise mezunu olmak,
  • Kamu haklarından yoksun bulunmamak,
  • Adli sicili temiz olmak,
  • Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,
  • Singapur’da çalışmaya engel bir sağlık sorunu olmamak,
  • Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek,
  • Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

Yurtdışı iş ilanları vatandaşlarımız için iyi bir kazanç yoludur. Yurtdışında çalışmak isteyen özelliklede Singapur gibi uzak doğu Asya ülkerinde çalışacaklar yeme ve içme alışkanlıklarına alışmaları zor olabilir. Ayrıca ülkemizden 12 saatlik bir uçak yolculuğu ile ülkeye ulaşılabilecektir ve saat farkı olarak da 5 saat ileridedir. Yabancı diliniz (İngilizce) iyi ise ve Türkçe yazım kurallarına da hakim bir iseniz başvurunuzun olumlu sonuçlanacağını söyleyebiliriz.

Singapur iş başvurusu nereye ve ne zamana kadar yapılmalıdır?

Singapur Türk Büyükelçiliğine yapılması gereken iş başvurusu Sİngapur’a yapılmalıdır. Singapur uzak bir ülke olduğundan dolayı posta yolu ile de başvurular ıkabul etmelidir. Fakat Büyükelçilik başvurusu kabul edilen kişileri sözlü, yazılı ve uygulamalı sınav yapmak için Singapur’a çağıracaktır. Başvuru yapacak olan kişiler buna hazırlıklı olmalıdır.

Başvurular “T.C. Singapur Büyükelçiliği, 2 Shenton Way#10-03 SGX Centre 1, Singapore 068804” adresine yapıalcaktır. Büyükelçiliğin telefon numarası da “+65 6422 7322” olarak belirtilmiştir. Bu iş ilanına son başvuru tarihi 2 Eylül 2019 olarak belirtilmiştir. Mail yolu ile bilgi almak isterseniz “embassy.singapore@mfa.gov.tr” adresinden bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışına işçi götüren firmalar hangileridir? başlıklı makalemizde Yurtdışı iş ilanları 2020, Yurtdışı işçi alan firmaların listesi ve Yurtdışı Türk işçi alımı yapan firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.