Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi Alımı

İşsizlik oranlarının artmasıyla bazı iş alanları diğer alanalra göre daha fazla rağbet görmektedir. Bu alanlardan birisi de güvenlik görevlisi olmaktır. Güvenlik görevlisi iş ilanları iş imkanlarının artmasıyla internet üzerinde daha fazla aranan bir iş kolu haline gelmiştir. Güvenlik görevlisi alımlarının bazıları direk o işyeri veya kuruma başvuru yapılarak yapılırken bazı alımlar da işkur üzerinden gerçekleşmektedir.

Güvenlik görevlisi personel alımları iki farklı alanda yapılmaktadır. Sİlahlı güvenlik görevlisi alımı ve silahsız güvenlik görevlisi alımı. Buradaki fark güvenlik görevlisi belgesi alırken ortaya çıkmaktadır. Öncelikle nasıl güvenlik görevlisi olunur ondan bahsedelim. Daha sonra alım hakkında bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Güvenlik görevlisi olmak isteyenler 18 yaşını doldurmuş olması yeterlidir. Bay veya bayan özel güvenlik görevlisi sertifikası veren kurumlara başvuru yapıp ücretlerini yatırmaları halinde alacakları eğitimden sonra güvenlik görevlisi belgesi sahibi olmaktadır. Kurslara başvuru yaparken size silahlı mı yoksa silahsız mı güvenlik görevlisi sertifikası almak istediğiniz sorulmaktadır. Silahlı güvenlik görevlisi belgesi silahsıza göre daha pahalıdır. Silahlı güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin silah taşıma engel hukuki engeli olmamalıdır.

Silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi alımı için incelediğimiz ilanların tümü Türkiye iş kurumu tarafından yayınlanmıştır. İŞKUR’a üye iseniz sizlerde hangi şehirde kaç güvenlik görevlisi alımı yapıldığını görebilirsiniz.

İşkur Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi Alımı iş başvurusu

İşkur üzerinden güvenlik görevlisi alımı iş ilanlarına başvuru yapmak istiyorsanız kurumun yayınlamış olduğu iş ilanlarını incelemeniz gerekmektedir. İşkur internet sitesi olan “www.iskur.gov.tr” adresine giriş yaparak üye iseniz giriş bilgilerinizi girerek; üye değilseniz ücretsiz üye olarak aşağıda verdiğimiz bağlantıyı açmanız yeterli olacaktır.

Tarayıcınıza “https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=3048” adresini yazarak çalışılmak istenen ilin güvenlik görevlisi alımlarını filtreleyerek başvuruları gerçekleştirebilirler. Üzerine tıkladığınız ilanda alım koşulları ve son başvuru tarihi gibi bilgiler detaylı bir şekilde belirtilmiştir. Şu anda sistemde yüzden fazla güvenlik görevlisi alımı ilanları bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Katar Havayolları iş ilanları personel alımı başlıklı makalemizde katar havayolları Türk personel alımı, Katar iş ilanları 2020 ve katar iş imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.