Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Temizlik ve Güvenlik Görevlisi Alımı

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Kütahya TÜrkiye iş kurumu il müdürlüğü işçi alımı için iş ilanı yayımladı. İki kurum birlikte hareket ederek üniversitenin ihtiyacı olan kadrolara işçi alımı yapacaklarını belirttiler. Haberimizin başlığında da belirttiğimiz gibi güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi alımlarının yapılacağı açıklanmıştır. Üniversite, İŞ-KUR aracılığı ile 14 temizlik görevlisi ve 8 güvenlik görevlisi alacaktır. Sürekli işçi kadrolarına ilişkin ilan, İŞ – KUR internet sitesi üzerinden yayımlanacak olup, şartları sağlayan adaylar, başvurularını İş Kurumu İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden yapmaları gerekmektedir.

İşçi Alımı Şartları Neler?

 • Türk vatandaşı olmak,
 • 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • Adli sicili temiz olmak,
 • Millî Güvenlik Kurulunca Devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak,
 • Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak,
 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
 • Yaptırılacak güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,
 • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
 • Lise ve dengi okul mezunu olmak,
 • 18 – 35 yaş arasında olmak.
 • 5188 sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valilik tarafından düzenlenen özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak.

Başvuruların fazla olması durumunda kişileri elemek amacıyla noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura, 25 Eylül 2019 tarihinde saat 10:30’da Alipaşa Mahallesi Abdurrahman Karaa Blv. No:13, 43020 adresinde bulunan Kütahya Dumlupınar Kapalı Spor Salonu’nda Noter huzurunda gerçekleştirilecektir. Kurada adı çıkanlara sözlü mülakat yapılacaktır. Mülakat gün, saat ve yeri ile mülakata katılmaya hak kazanan adaylar, Üniversitenin web sayfasında “https://ksbu.edu.tr” internet adresinde duyurulacaktır.

Talepler Kütahya Merkez ve bağlı ilçeler düzeyinde karşılanacak olup, ilan tarihi itibariyle Kütahya’da ikamet edenlerin başvuruları kabul edilecektir. İŞ-KUR tarafından Üniversiteye bildirilen aday listeleri, kura sonuçları ve diğer her türlü duyurular https://ksbu.edu.tr internet adresinden ilan edilecektir. Kuraya katılacak adaylar ve kura sonucu yerleştirilen adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. İŞ-KUR tarafından bildirilen listelerden kura çekimi sonrası 4 katı aday mülakata alınacaktır.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Üniversitesi İlkokul Mezunu Hasta Bakıcı, Temizlik Görevlisi Sürekli İşçi Alıyor başlıklı makalemizde ilkokul mezunu iş ilanları, İstanbul temizlik işçisi alımı ve üniversite hasta bakıcı alımı hakkında bilgiler verilmektedir.