Konya Teknik Üniversitesi Lise Mezunu Sözleşmeli Personel Alımı

Konya Teknik Üniversitesi personel ve işçi alımlarına hızla devam etmektedir. Daha önce sizlere üniversitenin güvenlik ve temizlik görevlisi alımı hakkıında bilgi vermiştik. Bu ilana bakmak isteyenler BURAYA tıklayabilirler. Üniversite o iş ilanı için işkur ile işbirliği yapmıştı. Şimdi başlıkta yazdığımız iş ilanı için başvuru şartlarında kamu personeli seçme sınavı puanı koşulu bulunmaktadır. Üniversite şartları taşıyan kişiler arasından dokuz kişi istihdam edecektir. Bu iş ilanı hakkında alım şartları, kontenjanlar ve başvuru sırasında gerekli olan belgeler hakkında bilgiler yazımızın devamındadır.

Personel Alımı Yapılacak Açık Kadrolar ve Aranan Şartlar Neler?

 • Mühendis (1 Kişi) – Fakültelerin İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmak. Mesleği ile ilgili alanda en az 3 yıl deneyimli olduğunu belgelendirmek. İyi derecede Autocad kullanmak. Statik analiz tasarım ve modelleme programlarından en az bir tanesini aktif olarak kullanabilmek. Metraj, keşif, yaklaşık maliyet oluşturma ve hakediş konularında tecrübe sahibi olmak. Müracaat tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.
 • Programcı (1 Kişi) – Bilgisayar Programcılığı Bölümü önlisans mezunu olmak. YDS Sınavından En az D düzeyinde puan almış olmak.
 • Çözümleyici (1 Kişi) – Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezunu olmak. Microsoft ASP.NET C# Programlama dilini ve ayrıca farklı 2 adet programlama dilini bildiğini belgelendirmek. YDS Sınavından En az D düzeyinde puana sahip olmak.
 • Tekniker (1 Kişi) – Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği önlisans programlarının birinden mezun olmak Mesleği ile ilgili alanda en az 3 yıl deneyimli olduğunu belgelendirmek.
 • Büro Personeli (1 Kişi) – Muhasebe veya Maliye lisans bölümlerinin birinden mezun olmak. Lisans mezuniyeti sonrası alanında en az 5 yıl deneyim sahibi olmak. Müracaat tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak,
 • Büro Personeli (1 Kişi) – Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak. Müracaat tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak.
 • Büro Personeli (1 Kişi) – İşletme, Muhasebe, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları veya Bankacılık önlisans programlarının birinden mezun olmak. Kamu İhale mevzuatı hakkında belge sahibi olmak.
 • Destek Personeli (2 Kişi) – Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak. En az 5 yıldır E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Son 3 yıldır aktif olarak şoförlük yaptığını belgelendirmek. Müracaat tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak. Lise mezunu olmak.

Üniversite iş başvuru süreci hakkında bilgilendirme

Yukarıdaki kadrolarda çalışmaya şadrtları tutan kişiler 30 Eylül 2019 tarihine kadar üniversitenin internet adresi “www.ktun.edu.tr” adresinden temin edecekleri başvuru formunu ve aşağıda yazacağımız belgeleri hazırlayarak personel daire başkanlığına şahen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Başvuru için gerekli belgeler

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi.
 • Diploma veya mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisi.
 • Lisans mezunları için 2018 veya 2019 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı, önlisans mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP93 puanı, ortaöğretim (Lise ve Meslek Lisesi ) mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır.
 • Nitelikler bölümünde istenilenlerin çalışma süreleri ve belgelerin asılları.
 • SGK Hizmet Dökümü.
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi.
 • 1 adet vesikalık fotoğraf

Bir önceki yazımız olan Katar Havayolları iş ilanları personel alımı başlıklı makalemizde katar havayolları Türk personel alımı, Katar iş ilanları 2020 ve katar iş imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.