Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Personeli Alımı

Jandarma genel komutanlığı bilişim personeli ihtiyacını karşılamak amacıyla sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını duyurdu. Jandarma genel komutanlığı ve sahil güvenlik komutanlığında ilk defa devlet memurluğuna atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında yönetmelik doğultusunda bilişim personeli alımı yapılacaktır. Bu iş ilanı internet sitesinde detaylı olarak yayımlanmıştır. “www.jandarma.gov.tr” ve “www.isga.edu.tr” internet sitelerinde ilan yayımlanmıştır. Buradan alıma dair tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Başvuru Yapacak Adaylarda Aranacak Nitelikler Neler?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.
 • Son başvuru tarihi olan 25 Ekim 2019 tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak.
 • Adli sicili temiz olmak,
 • Kamu haklarından yoksun bulunmamak.
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
 • Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, Sahil Güv.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.
 • Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak.
 • Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak.
 • Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak.
 • Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.
 • Yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak sözleşmeli bilişim personeli temini için başvuru kılavuzunda belirtilen özel şartları sağlamak

Jandarma Genel Komutanlığı Hangi Kadroya Kaç Kişi Alacaktır?

Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli personel olarak 6 kişi yazılım geliştirme uzmanı alımı yapacaktır. Bu alımda aranacak özel şartlar aşağıdaki gibidir.

 • En az 3 (üç) yıl Sistem Yönetim Uzmanı ve/veya Ağ Uzmanı ve/veya NET (C# / ASP.NET) ortamında en az 3 (üç) yıl yazılım geliştirme uzmanı olarak çalışmış olmak, – Aktif Network cihazları (switch, router, modem vb.) ve yapılandırmaları hakkında bilgi sahibi olmak, – Kurumsal web tabanlı uygulama geliştirme konularında tecrübeli olmak, – Enterprise Software Architecture, Design Pattern, Object Oriented Programming, ORM (Entity Framework) ve MVC konularında bilgi sahibi olmak, – Web servisleri, SOAP, REST, WCF, WPF gibi teknolojiler hakkında bilgi sahibi olmak, – Veri tabanı tasarımı, optimizasyon ve performans artırımı konusunda tecrübe sahibi olmak, – Temel SQL ve MSSQL Server ve veri tabanı programlama bilgisine sahip olmak.

Başvurular şartlarda da belirttiğimiz gibi 25 Ekim 2019 tarihinde sona erecektir. Bu tarihe kadar “https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris” internet adresi ‘‘Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’’ üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Adayların ilan metninin tamamını okuduktan sonra başvurusunu yapması kendi yararlarına olacaktır. Detaylı bilgiye ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://bit.ly/2Izo7mo

Bir önceki yazımız olan Katar Havayolları iş ilanları personel alımı başlıklı makalemizde katar havayolları Türk personel alımı, Katar iş ilanları 2020 ve katar iş imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.