Evde çalışacaklar için ek iş önerileri

Ek iş önerilerini derlediğiniz yazımızda sermeye harcamadan evde, oturduğunuz yerden yapabileceğiniz işleri sizlere anlatmaya çalışacağız. Her geçen gün pahalılaşan hayat şartları insanları daha çok çalışmaya itmektedir. Bu sebeple öğrencileri ev hanımları hatta çalışanlar dahi ek iş aramaktadırlar.

1-Nikah Şekeri Süsleme ve Davetiye Katlama İşi

Düğün sezonunun açılması ile birlikte nikah şekeri süsleme ve davetiye katlama işi evde ek işler listesinin ilk sırasında yer almaya başlamıştır. Özellikle ev hanımlarının yapabileceği işlerden olan nikah şekeri süsleme işinde ücretlendirme süslendiğiniz nikah şekerine göre yapılmaktadır.

2-Makale Yazarlığı

Makale yazarlığı sermaye gerektirmeyen ve hızlı para kazandıran işler arasında yer almaktadır. Web sayfalarına ve firmalara reklam ve bilgilendirme amaçlı yazılar yazılmasından ibaret olan işte ücretlendirme kelime sayısı üzerinden yapılmaktadır. Düzenli çalışma ile asgari ücretin üzerinde ücret kazanmak mümkün olan bu işte dilbilgisi kurallarını bilmek ve klavyenizin hızlı olması sizlere çok büyük artılar sağlayacaktır.

3-El İşi Yapmak

Sizlere vereceğimiz evde ek iş fikirlerinden bir diğeri ise evde el işi yapmak olacaktır. Çok uzun zamandır hanımların para kazanmak için tercih ettiği yöntemlerden birisi hiç kuşkusuz el işi yaparak satmaktır. Gelişen teknoloji ile birlikte hanımların müşteri çevresine ulaşması da son derece kolay bir hal almıştır. Yaptığınız yahut ördüğünüz ürünlerin fotoğraflarını açacağınız sosyal medya hesaplarından paylaşarak ek gelir elde edebilir, vaktinizi değerlendirebilirsiniz.

4-İkinci El Eşya Ticareti

Ülkemizde son birkaç yıldır ikinci el eşya ürünlere olan rağbet artmaya başladı. Evinizde kullanmadığınız eşyalarınızı ikinci el sitelerinde satabilir hem evinizdeki kalabalıklardan kurtulabilir hem de kullanmadığınız eşyaları paraya çevirebilirsiniz.  Bilgisayardan ek iş yapmak isteyenlerin son zamanlarda en çok kullandıkları ve karlı buldukları yöntemlerin başında ikinci el ürün ticareti gelmektedir.

5- İçerik yorumlama ve anket doldurma işi

Birçok kişi evinden iş yapmak ister. Özellikle bilgisayar veya telefon başında internette çok vakit harcayan kişiler bu sürelkerini para kazanmaya da ayırabilirler. Birçok kişi girdikleri içeriklerin ilgisini artırmak için içeriklerine yorum gelemesini ister. bunun için yorum hizmeti veren online şirketler bulunmaktadır. Bu şirketler sizinle iletişime geçerek yaptığınız yorum başına ücret öderler. Bunun yaında anket doldurarak da aynı şekilde gelir elde etmeniz mümükündür.

Bir önceki yazımız olan Blog Yazarak Para Kazanma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.