Eti Maden İşletmeleri En Az Lise Mezunu Açıktan 66 İşçi Alımı Yapıyor

Eti Maden İşletmeleri genel müdürlüğü tarafından sürekli işçi alımı yapılacağı ilan edildi. Bu işçi alımı Türkiye iş kurumu (işkur) tarafından yapılacağı belirtildi. Müdürlük toplamda 66 sürekli işçi alacak. Kurum bu kapsamda alımını yapacağı 66 işçinin alım şartlarını ve işletmeye bağlı hangi şehirlere alımını yapacağını da belirtti. Sizler de işkur aracılığıyla iş başvurunuzu yapabilir ve bu sayede iş sahibi olabiliriniz.

Eti Maden Hangi Şehirlere Kaç İşçi Alacak?

  • Bandırma Bor ve Asit Fabrikaları İlletme Müdürlüğüne 24 Kişi – Bandırma Balıkesir
  • Kırka Bor İşletme Müdürülüğüne 30 Kişi – Seyitgazi Eskişehir
  • Emet Bor İşletme Müdürlüğüne 12 Kişi – Emet Kütahya

Eti Maden İşletmeleri İşçi Alım Şartları

İşletmede çalışmak isteyen kişiler öğrenim şartı olarak en az lise mezunu olmalıdır. İşletmelere “Proses İşçisi” alımı yapılacaktır. Buna göre meslek liselerinden elektrik, elektronik, torna tesviye, metal işleri, otomasyon gibi bölümlerden mezun olanlar bazı pozisyonlarda özellikle aranmaktadır. Bunun yanında meslek yüksekokulu maden ve harita kadastro bölümleri mezunlarının arandığı kadrolar da bulunmaktadır.

Eti Maden İşletmeleri iş başvurusu

Kuruma iş başvurusu yapmak isteyenler 27 Ağustos 2019 tarihinde iskur.gov.tr adresinde yayınlanacak olan ilana başvurularını online olarak yapacaklardır. İşkurdan bilgi almak isteyenler Ankara çalışma ve iş kurumu il müdürlüğü Altındağ hizmet binasından bilgi alabilirler.

Bir önceki yazımız olan Milli Eğitim Bakanlığı En Az İlkokul Mezunu Sürekli İşçi Alımı Duyurusu başlıklı makalemizde MEB engelli işçi alımı, MEB eski hükümlü işçi alımı ve MEB lise mezunu işçi alımı hakkında bilgiler verilmektedir.