Bakanlık TMY Kapsamında Sürekli İşçi Alımı Yapıyor

Bakanlık, TMY kapsamında sürekli işçi alımı yapacağını açıkladı. TMY, Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan kişi demektir. Bu kapsamda bulunan kişiler detaylarından bahsedeceğimiz iş ilanına başvuruda bulunabileceklerdir. TMY kapsamında kaydı olmayan kişiler bu iş ilanına başvuru yapamayacaklardır. Sürekli işçi alımının yapılacağı kurum ise milli savunma bakanlığı akaryakıt ikmal ve nato pol tesisleri işletme başkanlığıdır.

Milli Savunma Bakanlığında çalışmak isteyen TMY kapsamındaki işçiler Türkiye iş kurumu üzerinden iş başvurularını yapabilirler. Başkanlığın Ankara işletme müdürülüğünde çalışacak terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan kişi statüsünde olan kişilerde bir sürekli işçi alımı yapılacaktır.

MSB Akaryakıt İkmal ve Nato Pol Tesisleri İşçi Alımı Özel Şartları

  • TMY Teknisyen – Endüstri meslek lisesi mezunu motorlu araçlar teknolojisi veya otomotiv teknisyeni bölümü mezunu

İş Başvurusu Nasıl Yapılacaktır?

Başvurular Türkiye iş kurumu internet sitesi “www.iskur.gov.tr” üzerinden gerçekleşecektir. 5 Ağustos itibariyle ilan başvuruları açılmıştır. İnternet üzerinden iş başvurunuzu ilgili ilanı bularak yapabilirsiniz. Aranan şart detayları Ankara çalışma ve iş kurumu il müdürlüğü Çankaya hizmet merkezi tarafından yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Güvenlik Kurumu Aşçı Santralci ve Temizlik Görevlisi Alımı başlıklı makalemizde Engelli santralci alımı, Engelli temizlik görevlisi alımı ve Eski hükümlü aşçı alımı hakkında bilgiler verilmektedir.