Akbank Farklı Pozisyonlara Personel Alımları Yapıyor

Ülkemizin önde gelen bankaları arasında yer alan Akbank, farklı pozisyonlarda çalışacak personel alımları yapmaktadır. Akbank’ta kariyer yapmak isteyenler stajyerlikten üst kademelere ilerlemek siteyen kişiler iş ilanları inceleyerek iş başvurusunda bulunabilirler. Akbank kariyer fırsatları yönünden oldukça iyi bir bankadır.

Akbank insan kaynakları departmanı tarafından Türkiye’nin farklı illerindeki şublerde görevlendirmek üzere çok sayıda personel alımı yapacağını duyurdu. Akbank personel alımı için açılan pozisyonları ve başvuru şartları şöyle sıralanıyor:

Akbank part-time gişe yetkilisi: Bu kadroya, İstanbul Avrupa, İzmir, Manisa, İstanbul Asya, Konya gibi illerde ikamet etmek gerekiyor. Ayrıca örgün eğitim veren üniversitelerin 2,3 ve 4. Sınıf öğrencisi olmak da aranan şartlar arasında. Banka personel olarak kabul edilecek adaylar, hafta da en az 2,5 iş günü ve toplamda 20 saat çalışacak.

Akbank Gişe Yetkilisi: İstanbul içi ikamet eden adayların başvuru yapabileceği ilana en az lise mezunu olmak, yoğun çalışma ortamına ayak uydurmak, güler yüzlü ve pozitif bir enerjiye sahip olmak gibi bazı kriterler aranıyor.Akbank Yazılım Uzmanı: Bilgisayar mühendisliği eğitimi veren üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olan adayların başvurabileceği ilana, java, script ve İOS programlarını iyi derece biliyor olmak gibi özel şartlar aranmaktadır.

Akbank Müşteri İlişkileri Yöneticisi: Bursa ilinde ikamet eden adaylar bu ilana başvuru yapabilecek. Ayrıca adayların en az beş yıllık kişiye özel yatırım ürünleri pazarlaması ve satışı konusunda deneyimli olması gerekiyor. Ayrıca adayların finans piyasalarını yakından takip etmesi ve tercihen BES ve SPK lisansına sahip olması da aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Akbank Yönetici Asistanı: Çok iyi derecede İngilizce bilmek, en az ön lisans mezunu olmak ve MS Office programlarına iyi derece hakim olmak adaylarda aranan şartlar arasında yer alıyor.

Akbank Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank personel alımı başvurunuzu kariyer sitelerinde yayımlanan Akbank iş ilanları aracılığıyla veya Akbank insan kaynakları iş başvuru formunu doldurarak yapabilirsiniz. Banka tüm başvuruları değerlendirmeye almakta, pozisyona uygun olan adayları yazılı ve sözlü mülakata davet ederek iş alım sürecini tamamlamaktadır. Akbank açık iş pozsiyonlarını aşağıdaki bağlantı ile görebilirsiniz.

https://goo.gl/Cg4Uxy

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Açık Pozisyonlara İş Başvurusu 2020 başlıklı makalemizde garanti bankası açık iş pozisyonları, garanti bankası iş başvurusu ve Garanti Bankası iş ilanları 2020 hakkında bilgiler verilmektedir.