Vakıflar Genel Müdürlüğü Yarışma Sınavı Kadrolu Memur Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü kadrolu memur alımı için yarışma sınavı yapacağını açıkladı. Bu sınav ile kuruma müfettiş yardımcı alınacağı belirtildi. Yarışma sınavı hakkında da bilgi veren kurum sınavın iki aşamalı olacağını ve bu aşamaların yazılı ve sözlü sınav olacağı belirtildi. Vakıflar genel müdürlüğüne müfettiş yardımcısı olarak çalışmak isteyenler yarışma sınavı başvuru koşullarını dikkatle incelemeli ve buna göre sınava başvuruda bulunmalıdır. Başvurularda kamu personeli seçme sınavına girmiş olma şartı bulunmaktadır. Bakanlık personel alımı yapacağı için KPSS sıanv puanı olmayan kişiler bu ilana başvuruda bulunamayacaktır.

Yarışma Sınavı Başvuru Koşulları

  • 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan memur olma şartlarını taşıyor olmak,
  • 35 yaşını doldurmamış olmak,
  • Üniversitelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olmak,
  • Görevini yapmasına engel bir sağlık sorunu olmamak,
  • 2018 – 2019 KPSS P48 puan türünden 80 puan ve üzeri puanı olmak ve bu puan ile ilk 100 kişi arasına girmek,
  • 2018 veya 2019 YDS sınavından E düzeyinde puanı olmak,

Yarışma Sınavı Konuları Neler?

Vakıflar genel müdürlüğü yarıuşma sınavında çıkacak soruların konuları şu şekidedir; muhasebe, iktisat, maliye, hukuk ve kompozisyon alanlarında yapılacaktır. Kompozisyon sınavı klasik, diğer konulardaki alanlar ise test şeklinde olacaktır.

Başvurular Ne Zamana Kadar Yapılabilir?

Başvurlar 1 Kasım 2019 tarihine kadar yapılabilecektir. Başvurular “Bayındır 1 Sokak No:3 Kızılay ANKARA adresinde bulunan rehberlik ve teftiş başkanlığına şahsen veya posta yolu ile başvuru yapabilirsiniz. Sınavla ilgili detaylı bilgilere “www.vgm.gov.tr” internet adresi veya 0312 430 14 78 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Adalet Akademisi Lise Mezunu Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alacaktır başlıklı makalemizde Kamu Güvenlik görevlisi iş ilanları, kamu iş ilanları ve Kamu lise mezunu güvenlik görevlisi alımı hakkında bilgiler verilmektedir.