Sayıştay Başkanlığı Önlisans Mezunu Büro Personeli Alımı Duyurusu Yayımladı

Kamu büro personeli alımları haberi ile sizlerleyiz. Sayıştay Başkanlığı, 657 sayılı devlet memurları kanunu 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli olarak istihdam edilecek büro personeli alacaktır. Personel alımı kamu personeli seçme sınavı puanı esas alınarak gerçekleşecektir. Başkanlığın yayımlamış olduğu şartları sağlayan kişiler arasından 10 adet sözleşmeli büro personeli istihdam edilecektir. İstihdam edilecek personel seçimi yapılırken adaylar KPSS puan sıralamasına alınacaklar ve kontenjanların 5 katı kadar aday sözlü sınav için çağrılacaklardır.

Sayıştay Başkanlığı Büro Personeli Alımı Özel Şartları

  • 5 kişi Büro Personeli – KPSS P3 puan türünden puanı olmak ve herhangi bir lisan programından mezun olmak
  • 5 kişi Büro Personeli – KPSS P93 puan türünden puanı olmak ve insan Kaynakları, İnsan Kaynakları Yönetimi, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak

Sayıştay iş başvurusu nereye ve nasıl yapılacaktır?

Sayıştay Başkanlığına iş başvurusu yapacak olanlar aşağıda belirtilen belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra, dilekçe ekinde belgelerle birlikte başvurularını 19 Aralık 2019 tarihinden 3 Ocak 2020 tarihi mesai saati bitimine kadar “T.C. Sayıştay Başkanlığı, İnönü Bulvarı (Eskişehir Yolu) 06520 No:45 Balgat/Çankaya/Ankara” adresine şahsen veya son başvuru tarihinde başkanlığa ulaşacak şekilde posta ile yapılması gerekmektedir.

Sayıştay iş başvurusu için gerekli olan belgeler neler?

  • Başvuru Formu (Fotoğraflı),
  • KPSS Sonuç Belgesi,
  • Diploma aslı veya noter, okul ya da kurum tarafından onaylı örneği
  • Fotoğraflı özgeçmiş.

Bir önceki yazımız olan Yargıtay Başkanlığı Zabıt Katibi ve Sözleşmeli Personel Alımı başlıklı makalemizde Kamu zabıt katibi iş ilanları ve yargıtay zabıt katibi alımı hakkında bilgiler verilmektedir.