Sayıştay Başkanlığı Okul Öncesi Öğretmeni ve Çocuk Gelişimcisi alımı yapıyor

Sayıştay Başkanlığı sosyal işler birim başkanlığına bağlı kreş ve gündüz bakım evi müdürlüğüne görevlendirilmek üzere okul öncesi öğretmeni ve çocuk gelişimcisi istihdam edilceğini duyurdu. Başvurular alındıktan sonra kişilere sözlü sınav yapılacaktır ve bu sözlü sınavda mesleki bilgi ve uygulamayı ölçer nitelikte olacağı belirtilmiştir. Sayıştan Başkanlığında çalışmak isteyenler başkanlığın yayımlamış olduğu alım koşuılarını, özel ve genel şartları dikkatlice okumalı ve buna göre başvurularını süresi içerisinde yapmalıdır.

İşe Alım Şartları Neler?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
  • Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • Sözleşmeli Öğretmen (Okul Öncesi) 2018-2019 KPSS sınavından KPSSP121 puan türünden 60 (altmış) ve üzerinde, Sözleşmeli Çocuk Gelişimcisi için ÖSYM tarafından yapılan 2018 -2019 yılına ait Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP10 puan türünden 60 (altmış) ve üzerinde puan almış olmak.

Sayıştay Başkanlığı Personel Alımı Özel Şartları Neler?

  • Okul Öncesi Öğretmeni – Fakültelerin Anaokulu Öğretmenliği, Ana Okulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi lisans programlarının lisans programlarının birinden mezun olmak.
  • Çocuk Gelişimcisi – Fakültelerin Çocuk Gelişimi veya Çocuk Sağlığı ve Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Anaokulu Öğretmenliği, Ana Okulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi lisans programlarının lisans programlarının birinden mezun olmak. Pedagojik Formasyon almış olmak.

Sayıştay Başkanlığı iş başvurusu

22 Ekim 2019 günü mesai bitimine kadar başkanlığın “İnönü Bulvarı, No:45, Balgat / Ankara” adresine şahsen veya posta ile başvurulacaktır. Başvuru Sırasında İstenen Belgeler; Sözleşmeli Personel Başvuru Formu (Kurumun internet sitesinde duyuru ekinde yer alan), Diploma aslı veya noter, okul ya da kurum tarafından onaylı örneği , Sözleşmeli Öğretmen (Okul Öncesi) için 2018- 2019 yılına ait KPSSP121 puan türünü içeren sonuç belgesi- Sözleşmeli Çocuk Gelişimcisi için 2018-2019 yılına ait KPSSP10 sonuç belgesi, Başvurduğu pozisyona ait varsa iş tecrübesini gösteren belgeleriyle birlikte detaylı özgeçmişi, İbraz ettiği sertifika varsa, bunlara ait sertifika numarası, sorgulama ve doğrulama adresleri, sorgulama şifresi gibi bilgileri içeren belgeler gerekmektedir. Detaylı bilgiye iş başvuru formuna aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz.

http://bit.ly/310Ydyc

Bir önceki yazımız olan Yüksek Seçim Kurulu 255 Memur Alımı Yapıyor başlıklı makalemizde Kamu zabıt katibi iş ilanları, YSK hizmetli alımı ve YSK şoför alımı hakkında bilgiler verilmektedir.