Sağlık Bakanlığı Personel Alımı 2019

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı 2019

Ülkemiz hem nüfus anlamında hem de gelişmişlik anlamında istikrarlı bir şekilde büyümektedir. Artan nüfusa paralel olarak da sağlık ihtiyaçları artmakta ve bunu doğal sonucu olarak Sağlık bakanlığı her yıl hastane ve sağlık kuruluşlarının ihtiyaçları doğrultusunda personel alımları yapmaktadır. 2019 yılı Sağlık Bakanlığı personel alımı diğer senelere göre daha fazla bir şekilde gerçekleştirilecektir. Hatta bu alımların 2020 yılında da devam etmesi beklenmektedir. Hangi branşlarda kaç adet personel alınacağı ve aranan şartlar daha sonra Sağlık Bakanlığının resmi sitesinde açıklanacaktır.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımına Kimler Başvurabilir

Sağlık bakanlığı personel alımında başta hemşirelik olmak üzere farklı branş ve hizmetlerde personel alımı yapacaktır. Her bir branş ve hizmet gurubunun şartlarında değişkenlik olmaktadır. Bazı şartlar genel özellik taşımakta iken bazı şartlar ise o kadroya yönelik olan özel şartlar kapsamında değerlendirilmektedir.

Bazı bölümler için üniversitelerin ilgili bölümlerini bitirme şartı aranmaktadır. Bazı kadrolar için ise sadece lise mezunu olmak ya da askerliğini yapmış olmak gibi sıradan şartlar aranmaktadır. Hangi bölümden hangi şartlarda ve ne kadar personel alınacağına ilişkin bilgiyi ÖSYM internet sitesindeki Sağlık Bakanlığı kadroları başvuru bölümündeki kitapçıktan öğrenebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Personeli Olmak

Birçok mesleğin farklı zorlukları ve özellikleri bulunmaktadır. Sağlık ile ilgili hizmetler ülkemizde büyük öneme sahip durumdadır. İster temizlik görevlisi olun, ister yönlendirme, ister sekreter, hemşire ya da doktor fark etmez bir bütün olarak çalışılması gerekmektedir. Sağlık sisteminde çalışan kişilerdeki ufak bir sorun tüm hizmetin kalitesini ve niteliğini düşürmektedir. Ayrıca insan sağlığı ile ilgili hataların sonucu ölümle bile sonuçlanabilmektedir. Bu yüzden Sağlık Bakanlığı personeli olmak için önce bu işi gerçekten severek yapacağınıza inanmanız ve benimsemeniz başarılı bir personel olmak için oldukça önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Medicana Sağlık Grubu Sağlık Personeli ve Memur Alımı Yapıyor başlıklı makalemizde Medicana açık pozisyonlar, Medicana eleman alımı ve Medicana iş başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.