Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı Başvuruları Başlıyor

Sağlık Bakanlığı, 2019 yılı için en büyük personel alımı başvuruları başlıyor. Bakanlık, boş durumdaki kadrolarını yapacağı personel alımları ile tamamlayıp 2020 yılına bir çok kadrosunu hazır hale getirmiş olarak girmeyi planlamaktadır. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12 bin personel alımı hakkında detaylarını verdiği iş ilanı hakkında sizleri bilgilendireğiz. Bakanlık taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 657 sayılı devlet memurları kanununun 4. maddesinin B fıkrası ve 663 sayılı KHK’nın 45/A maddesi kapsamında sözleşmeli sağlık personeli olarak istihdam edileceklerdir.

12 Bin sağlık personeli alımı için başvuru yapacak olan adaylarda 2018 KPSS lisans, önlisans ve ortaöğretim puanları olma şartı aranacaktır. Kişiler kendi mezuniyet durumlarına göre başvurularını yapabileceklerdir.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımının 6 bin 835’inin hemşire, bin kişi Ebe ve geri kalan kadroların da diğer sağlık personeline sağlık teknikeri ve sağlık teknisyenine ayrıldığını belirtti.

Sağlık Bakanlığı iş başvurusu

Sağlık Bakanlığı iş başvurusu yapmak isteyen kişiler öncelikle ÖSYM’nin internet sitesine girerek sitede bulunan sağlık bakanlığı alımı kılavuzunu incelemelidir. Başvurular 7-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Kılavuzda lise, önlisans ve lisans düzeyinde yapılabilecek başvuru kadroları ve başvuru ücretinin nereye yatırılacağı hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi 4 bin maaşlı sağlık personeli alımı yapıyor başlıklı makalemizde Hemşire alımı iş ilanları, İzmir hemşire alımı ve Sağlık personeli alımı hakkında bilgiler verilmektedir.