Rusya iş ilanları Türk işçi personel alımı

Ülkemizin son zamanlarda yakın müttefiki durumuna gelen Rusya, yurtdışı işarayan kişiler için iş fırsatı haline gelmiştir. Rusya, soğuk bir ülke olduğu için ülkenin kuzeyinde neredeyse hiç yaşayan bulunmamaktadır. Rusya iş ilanları insanların çoğunlukla yaşadığı başkent Moskova ve diğer büyükşehirlerde yayınlanmaktadır. 145 milyon kişinin yaşadığı bir ülke olan Rusya’nın başkentinin Moskova olduğunu söylemiştik. Bunun yanında diğer önemli şehirleri St Petersburg, Kazan, Novosibirsk, Samara ve Kaliningrad’dır. Resmi dil Rusçadır. Ülkemizden İstanbul, Ankara ve Antalya’dan direk uçuşlarla ülkeye ulaşabilirsiniz.

Rusya Vizesi Alma

Rusya ile 2010 yılında çift taraflı anlaşma ile vizesiz geçiş yapılıyordu. 2016 yılında Rusya ile yaşanan anlaşmazlık sonrası Rusya tek taraflı olarak bu anlaşmayı feshetmişti. Bordo pasaportu olan kişiler Rusya’ya girmek için vize almak zorundadırlar. Rusya ile ilişkilerin düzelmesinden sonra özellikle de S-400 hava savunma sisteminin alınması konusunda anlaşılmasından sonra Şubat 2019’dan itibaren Türk iş adamlarına ve tır şoförlerine vize uygulaması kaldırılmıştır.

Rusya Türk işçi alımı

Rusya Türk işçi alımları orada ihale kazanmış Türk firmalarıdır. Rusya ülke olarak değil oradaki şirketler işçi alımları yapmaktadır. Aşağıya şu anda Türk personel arayan firmalar ve aradıkları pozisyonları yazıyoruz. Bu liste değişebilmektedir.

  • İş sağlığı ve güvenliği yöneticisi – Rönesans Endüstri
  • Satın alma uzmanı – Renaissance Construction
  • Elektrik kalite kontrol şefi – Enka İnşaat
  • Aşçı – Rönesans Rusya
  • Mekanik işler şefi
  • Kalite kontrol şefi
  • Makine ikmal ve bakım şefi

Yukarıdaki açık pozisyonlar şirketlerin personel ihtiyacına göre değişmektedir. Rusya’da çalışmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıda bulunan iş ilanlarını incelemeli ve size uygun pozisyon olup olmadığına bakmalısınız. Rusya iş başvurusu için aşağıdaki internet adresini kullanabilirsiniz.

http://bit.ly/30hkZSU

Bir önceki yazımız olan Yurtdışına işçi götüren firmalar hangileridir? başlıklı makalemizde Yurtdışı iş ilanları 2020, Yurtdışı işçi alan firmaların listesi ve Yurtdışı Türk işçi alımı yapan firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.