Necmettin Erbakan Üniversitesi Yüksek Maaşlı Bilişim Personeli Alımı Duyurusu

Konya Necmetttin Erbakan Üniversitesi bilgi işlem daire başkanlığı istihdam edilmek üzere sözleşmeli bilişim personeli alımı duyurusu yaptı. Adaylar kamu pesoneli sınavı puanına göre sıralamaya alınıp puanları hesaplanacaktır. KPSS’ye girmemiş adayların puanları 70 olarak alınacaktır. Ayrıca başvuru yapacak olan kişilerde güncel programlama dillerinden en az 2 tanesini bildiğini gösterir belge istenecektir. Adaylara yazılı ve sözlü sınav uygulaması yapılacaktır. Bunun alımı yapılacak kadroların 10 katı kadar aday yazılı sınava çağrılacaktır.

Bilişim Personeli Alımı Kontenjan Dağılımları

 • Sistem Uzmanı (1 Kişi – 2 Katı Ücret)
 • Network Uzmanı (1 Kişi – 2 Katı Ücret)
 • .Net Yazılım Uzmanı (2 Kişi – 3 Katı Ücret)
 • Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanı (1 Kişi – 3 Katı Ücret)
 • Yazılım Uzmanı (1 Kişi – 4 Katı Ücret)

Başvuru Şartları Neler?

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartlara haiz olmak,
 • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,
 • Yukarıda belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak,
 • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, üç kat ve üzeri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak.
 • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilgisi olmamak,
 • Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelikte yer alan hükümleri kabul etmek.

Başvurular Nereye Ne Zamana Kadar Nasıl Yapılacaktır?

Başvuru yapmak isteyen bilişim personeli adayları 4 EKim 2019 son tarihinden önce başvuru işlemlerini tamamlamalıdır. Bunun için “https://www.erbakan.edu.tr” adresinde bulunan “Sözleşmeli Bilişim Personeli İş Talep Formu”nun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasından sonra fotoğraf yapıştırılarak ve imzalanarak aşağıda sayılan belgelerle birlikte “Necmettin Erbakan Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Nişantaşı Mah. Dr. Hulusi Baybal Cad. Bera İş Merkezi No:12 Kat:22 Selçuklu/KONYA” adresine şahsen veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde postayla gönderilmek suretiyle yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Katar Havayolları iş ilanları personel alımı başlıklı makalemizde katar havayolları Türk personel alımı, Katar iş ilanları 2020 ve katar iş imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.