Milli Eğitim Bakanlığı KPSS olmaksızın personel alımı yapacağını duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı boş durumda bulunan kadrolarına personel alımları yapmaya devam ediyor. Bakanlık son olarak 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı yaptı. Bakanlık öğretmen alımları yanında ihtiyacına göre farklı kadrolara da alımlar yapmaktadır. Bakanlık ilgili yönetmelik kapsamında sözleşmeli bilişim personeli alımı iin iş ilanı yayımladı. 2018 veya 2019 kamu personeli seçme sınavı puanı esas alınacağı belirtilmiştir. Yazımızın başlığında KPSS olmaksızın diye özellikle belirtik bunun sebebi bakanlığın KPSS’ye girmemiş kişilerin de başvuru yapabilecekler ve böyle başvuru yapanların da KPSS puanı 70 olarak esas alınacağı özellikle yazılmıştır. Yani eğer KPSs puanınız varsa o puan yoksa puanınız 70 olarak hesaplanacaktır.

MEB Blişim Personeli Alacağı Kadrolar Neler?

  • 1 kişi Ağ Uzmanı
  • 4 kişi Yazılım (Asp.Net) Uzmanı
  • 1 kişi Sistem Uzmanı

Başvuru yapacak olan kişilerde ayrıca yazılım dili bilme ve yabancı dil sınavı puanı şartları da aranmaktadır. YDS sınavına girmemiş olanların puanları sıfır olarak hesaplanacaktır ve adaylar puan üstünlüğüne göre sıralanacaklardır. Bu puan üstünlüğüne göre belirlenmiş kontenjanın 5 katı kadar aday özlü sınava alınacaktır. Başvuru tarhileri aşağıda belirtilmiştir.

Başvuru ve sözlü sınav tarhileri ne zaman?

Başvurular internet üzerinden yapılacaktır. Bunun için belirlenmiş olan tarihler ise 6 – 10 Nisan 2020 tarihleri arasıdır. Başvuru yaptıktan sonra sözlü sınava çağrılacak adaylar 21 Nisan 2020 tarihinde açıklanacaktır. Sözlü sınav da 28-29-30 Nisan 2020 tarihlerinde yapılacaktır. Kurumdan bilgi almka ve internet başvuru yapmak isteyenler “Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı (Özel Şartlar İçin) Telefon: 0312 413 11 82 (Sekreterlik) 0312 413 12 15 e-posta: bilisimbasvuru@meb.gov.tr Personel Genel Müdürlüğü Merkez Atama Daire Başkanlığı Telefon: 0312 413 38 13 – 0312 413 28 40 http://www.meb.gov.tr http://personel.meb.gov.tr/ iletişim kanallarını kullanabilirler.

Bir önceki yazımız olan Sayıştay Başkanlığı Önlisans Mezunu Büro Personeli Alımı Duyurusu Yayımladı başlıklı makalemizde Büro personeli iş başvurusu, Büro personeli olma şartları ve Kamu büro personeli iş ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.