Katar Havayolları iş ilanları personel alımı

Ortadoğunun en zengin ülkesi konumunda olan Katar iş imkanları ile en fazla göç alan ülkelerdendir. Katar’ın tek sıkıntısı ülkenin Suudi Arabistan dışında kara sınırının olmamasıdır. Tek kara sınırının Suudi Arabistan ile olmasından dolayı Katar havayollarına daha çok önem vermektedir. Geçenler bildiğiniz üzere Arap ülkelerinden Katar’a boykot ve ambargo haberleri duyulmuştu. Bu süreçte Türkiye Katar’ın yanında olduğunu belirtmişti. Bu durum da Türk işçi ve personellerin Katar’da iş bulmalarını sağlamıştı. Bu iş imkanları hala devam etmektedir.

Katar, zenginliğini petrolden sağlamaktadır. Petrolün bir gün tükenecek olması ülkenin kalıcı yatırımlar yapma zorunluluğunu getirmiştir. İlk olarak 2022 Dünya Kupası ev sahipliğini alan ülke, hem otel stadyum inşaatı hem de konut inşaatlarında Fifa’ya karşı vereceği rapor doğrultusunda çalışmalarını hızlandırmıştır.

Katar havayolları da Türk – Katar iş birliğinden dolayı uçuş ekiplerinde daha fazla Türk personel çalışmasını istemektedir. Nisan ayında 7500TL maaşla Türk personel alımı yapacağını açıklayan Katar Havayolları bu alımların yıl boyu devam edeceğini açıkladı.

Başkent Doha merkezli olan şirket dünyanın da sayılı havayolları arasında kendine yer bulmuştur. Burada iş isteyenlerin öncelikle havayolu personeli olma konusunda eğitimlere sahip olmaları gerekmektedir. Bunun dışında pasaport olmalı ve özgeçmişlerinde referansları ve, önyazıları ve eğitim sertifikaları bulunmalıdır. Bu belgelerle birlikte havayolunun açıkladığı açık kadrolara başvuruda bulunabileceklerdir. Başvuru şartlarından bahsedecek olursak öncelikle havayollarında çalışmak için herhangi bir eğitiminiz olması şarttır. Bu kargo bölümü, uçak personeli, kabin memuru gibi kadrolar olabilmektedir.

Önbaşvuruları kabul edilen kişiler şirketle görüştükten sonra 6 ayık deneme süresine tabii olabilirler. Bu süreç boyunca 733 euro maaşla başlayacaklardır ve deneme süresi sonunda maaşları 1500 euroya çıkacaktır. Bu maaşları geniş gövdeli uçaklarda görev almaya başladıklarında 4 bin euroyu bulacaktır. Bunun dışında şirket personeline uçuş tazminatı, konaklama, harcırah ve görev için ulaşım imkanları da vermektedir. Ülkemizdeki döviz kuru düşünüldüğünde alınacak maaşın oldukça yüksek olduğu söylenebilir.

Katar Havayolları iş ilanları kendi internet sitesinde açtığı kariyer ve planlama bölümünde yayınlanmaktadır. Bu kapsamda sizler de bu ilanları inceleyebilir ve şirket cv havuzunda bulunması için özgeçmişinizi gönderebilirsiniz. Yurtdışında çalışacağınız için yabancı dilinizin olması şarttır. Katar’ın resmi dili Arapça’dır fakat İngilizce de bilmeniz tercih sebeplari arasındadır. Karat Havayolarının açık iş pozisyonlarına yazımızın sonundaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://goo.gl/d8YYjR