İş Bulmak İsteyen Kişiler için Dua

Günümüzde iş bulmak için bir çok kişi çabalamaktadır. Kişiler iş bulmak amacıyla Türkiye iş kurumuna başvuru yapmakta, bir çok özel şirkete özgeçmişlerini göndermektedirler. Bunlardan bazıları geri dönüş yaparken bazılarından ihtiyaç olmadığı için dönüş olmamaktadır. Dönüş olmayan veya kendi öğrenim gördüğü alanda iş bulamayan bir çok kişi bulunmaktadır. Vasıfsız işçi alımları da oldukça kısıtlı olduğundan herkes iş imkanı bulamamaktadır.

Her şeyi deneyip iş bulamayan kişiler şanslarını dua okuyarak hayalindeki işe kavuşmayı istemektedir. Duaya umut bağlamak ülkemizde başvurduğumuz ruhumuzu rahatlatan ve Allah’a istediklerimizi söylediğimiz yöntemdir. Hastalar şifa, dertliler deva işsizler de iş bulmak için dua yöntemine başvururlar.

İş Bulma Duaları

İş bulma duası, kişilerin sadece iş bulmak için değil bulunduğu işten daha iyi bir pozsiyona gelemk isteyen kişilerin de okuyabileceği dualardır. Bu dualar size direk iş bulmayabilir. Tevekkül yaparak iş başvurularını yine siz yapmalı üstüne dua okuyarak hakkınızda hayırlı olan iş fırsatına kavuşmayı bekleyebilirsiniz.

İş Bulma Duası – 1

“Allahümme salli ala seyyidina Muhammed’in ve ala Ali seyyidina Muhammed kad dakat hiyletiy edrikniy Ya Rasullullah.”

Anlamı: ” Muhammed ve ehline salat eyle. Çok fazla sıkıntım var, bana destek ve yardımcı ol Ya Rasullullah.”

Bu Salavatı şerifeyi cuma günleri 100 defa okumanın sayısız faydası olduğu bildirilmiştir. Eğer peş peşe 40 Cuma günü okumaya devam ederseniz, hayırlı bir rızık kapısı ve iyi bir işe sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu duayı işlerinizin hayırlı bir şekilde devam etmesi içinde daha sonra devam etmenizde büyük bir fayda vardır.

İş Bulma Duası – 2

”Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini. Allah ümme raddini bir kadaike ve barik li fima kuddire li, hatta la uhibbe tacile ma ahhartehu ve te’hira ma acceltehu.”Anlamı: “Allah’ım malımı mülkümü, nefsimi ve dinimi sana emanet ettim. Vereceğin hükme beni razı kıl. Bunu bana mübarek et ki sonraya bıraktığının acelesini ve acele ettiğinin geciktirilmesini senden istemeyeyim. Nefsimin isyan etmesine engel ol, teslimini sağla.”

Bu duada Peygamber Efendimiz (S.A.V) tarafından özellikle iş konusunda sıkıntıda kalmış kişilere tavsiye ettiği dualardandır.

İş Bulma Duası – 3

” Allahü yü’ti mülkehu men yeşa.”

Anlamı: ” Allah mülkünü kendi istediği kişiye bahşeder.”

Verdiğimiz bu dua, işsiz kalındığı durumlarda 990 defa okunmaya devam edilirse en kısa süre içinde hayırlı rızık kapılarının açılmasına vesile olmaktadır.

İş Bulma Duası – 4

“Malikü’l mülki tü’til mülke.”

Manası: “Mülkün gerçek sahibi, o mülkü verendir.”

İş aramaya başladığınız zamanlarda verdiğimiz bu duayı 1150 defa okumaya başlayan kişiler hayırlı bir işe sahip oldukları da bilinmektedir.

Bu dualar size direk iş bulamaz bunlar size manevi güç verir. Sizler işinizi şansa bırakmayarak iş başvurularınızı yapmalısınız. Gerisi Allah’tan gelecektir.

Bir önceki yazımız olan Kotasyon Nedir? başlıklı makalemizde Borsada kotasyon ne demek?, Kotasyon ve Kotasyon çeşitleri neler? hakkında bilgiler verilmektedir.