Evde Tütün Sarma İşi ile Ek Gelir Elde Etme

Sigara zamları kişileri tütün sarma işine yöneltmiştir. Sigaraya yapılan son zam ile birlikte ortalama sigara fiyatları 15 TL’ye yükselmiştir. Bu durum sigara tiryakilerini tütün sarmaya yöneltmiştir. Tütün sarma sigara, tütüncüden alcağınız farklı kaliteden tütün, makaron, sigara sarma aleti ile birlikte kendi sigaranızı sarabilir hale geliyorsunuz. Makaron tütünün içine konulduğu süngerli sigara kağıdıdır.

Tütün Sarma Maliyeti Ne Kadar?

Tütün sarma şine girmek isteyenler 10 TL’den başlayan fiyatlarla tütün sarma makinesini alabilir. Daha sonra kilosu 80 TL ile 120 TL arasında değişen tatlarda tütünden (Sert ya da Yumuşak) alabilir ve geriye 20 TL olan içerisinde 200 adet sigara kağıdı bulunan makaron ile malzemeler hazır olmaktadır. Tütün size pahalı gelmiş olabilir fakat 20 TL’lik tütünden 200 tane sigara çıkmaktadır. Bu da paket sigaraya göre maliyeti oldukça düşük olmaktadır.

Evde Tütün Sarma İşi ile Para Kazanma

Tütün sarma işinden nasıl para kazanılır? Bu konu hakkında bilgi vereceğiz. Bu işten para kazanmak isteyenlerin sigara içiyor olma şartı yoktur. İsteyen herkes bu işi yapabilir. Tütün sarma işinde sardığınız her karton sigara başına 5 TL ücret verilmektedir. Bir kartonda 10 paket sigara bulunmaktadır. Tütüncüler de sarılmış sigaranın paketini 5 ile 7 TL arasında satmaktadırlar. Sizin sardığınız bir karton sigaranın 1 paketinin parası size ücret olarak ödenmektedir. Günde 10 karton sigara sarmanız durumunda 50 TL kazanabilirsiniz. Bu da size aylık 1500 TL gelir demektir. Sigara içen biri iseniz kendinize sararken fazladan saracağınız her paket ve karton başına para kazanır kendi sigara paranızı bedava getirebilirsiniz.

Evde tütün sarma işini nereden bulabilirim?

Bu işi bulmak istiyorsanız sarma tütün içen kişilere ulaşmalısınız. Onların tütün aldığı yerler genellikle bu işi vermektedir. Bazı tütün satan yerler tütünlerini kendisi sararken bazıları da bu tütün sarma işini eve vererek hem kendilerini yormazlar hem de size para kazandırılar. Ayrıca buraya yorum kısmına bulunduğunuz şehir veya ilçe ad soyad ve mail adresini yazarak size tütün işi veren kişilerin ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Buz Dolabı Süsü Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde Evde buzdolabı süsü yapma işi, Evde dolap süsü işi ve Evde ek iş 2020 hakkında bilgiler verilmektedir.