Evde Nikah Şekeri Yapımı Maliyeti ve Ek Kazanç Sağlama

Yaz mevsiminde artış gösteren düğünler ve törenler kişileri ek süs almaya teşvik etmektedir. Nikah şekerleri de düğün öncesi gerçekleşen nişan törenlerinin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Nişan törenleri düzenlenirken aileler, akrabalar o mutlu güne tanıklık ederlerken ev sahipleride gelen misafirlere o günün anısı olarak nikah şekeri ikram ederler. Bu nikah şekerler çoğunlukla evde üretilmektedir. Evde nikah şekeri işi yapan bir çok ev hanımı bulunmaktadır. Bu sayede ev hanımları aile bütçelerine katkıda bulunmaktadırlar.

Evde Nikah Şekeri Yapımı

Nikah şekeri yapımı sizin hayal gücünüze bağlı olmakla birlikte internette bir çok farklı model ile karşılaşabilirsiniz. Nikah amacı güdüldüğünden damat ve gelin figürleri daha fazla tutulmaktadır. Bunun yanında kalp, kalpli ayna, el aynası, yelpaze, harfler de nikah şekeri hazırlanırken kullanabileceğiniz figürlerdir. Ayrıca gelin damat alçı şablonları alarak da onları renkli renkli boyayarak nihak şekeri yapabilirsiniz. Ayrıca renkli taşlar da alarak nikah şekerinizi daha farklı hale getirebilirsiniz.

Evde Yaptığım Nikah Şekerlerini Nerede ve Nasıl Satabilirim?

Evde nikah şekeri üretip satmak istiyorsanız öncelikle az da olsa sermayeye ihtiyacınız bulunmaktadır. Çevrenizde bulunan nikah şekeri malzemeleri satan yerlerle görüşmeniz ve size uygun malzeme alabileceğiniz yeri tespit etmeniz gerekmektedir. Bu işi toptan yapan yerleri bulmanız maliyetinizi azaltacaktır. Malzemeleri aldıktan sonra en az 10 veya daha fazla farklı nikah şekeri üretmelisiniz ki kişiler sizlerden farklı model isteyebilir. Kişilere göstermelik modelleriniz olacak bunun üzerine gelecek siparişleri bir kaç gün içerisinde yetiştirerek müşterilere teslim etmelisiniz. Aşağıya bu evde yaptığınız nikah şekerlerini satabileceğiniz yolları yazıyoruz.

1 – Sosyal Medya

Günümüzde sosyal medya kullanmayan yoktur. Sosyal medya deyince aklımıza ilk oalrak Facebook ve instagram gelmektedir. Bu platformları incelediğimizde bir çok kişi kendi el emekleri nikah şekerlerini satmakta olduğunu görmekteyiz. Sizler de ben bu kadar kişi arasından nasıl satacağım diye düşünüyorsanız ilk olarak bulunduğunuz ilçede bu işi yapan var mı diye araştırmalı ve bunun yanında kendinize özgü modelleri ortaya çıkarmalısınız. Bu iki etken ürünlerinizin hızlı satılmasını sağlayacaktır.

2- Kuaförler

Bayan kuaförleri bu işi yapamk için uygun mekanlardır. Sürekli kullnadığınız kuaförünüz ile anlaşarak oraya bir kaç nikah şekeri modeli bırakmanız durumunda oaraya gelecek gelin adaylarına hem fikir vermiş olursunuz hem de sizden alışveriş yapmak isterler.

Bu yöntemlerin yanında bu yazımızın altına yorum yaparak bulunduğunuz şehir ve ilçe ad soyad ve mail adresinizi yazmanız durumunda nikah şekeri yaptırmak veya almak isteyen kişiler sizlere buradan ulaşacaklardır. Sitemiz kişilere nikah şekeri yapma işi vermemektedir.

Bir önceki yazımız olan Evde Bez Alışveriş Çantası Dikerek Para Kazanma Fırsatı başlıklı makalemizde Ev hanımlarına ek iş fikirleri, Evde bez çanta dikme işi ve evde ek iş 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.