Evde Buz Dolabı Süsü Yaparak Para Kazanmak

Evde ek kazanç sağlama işi günümüzde oldukça artmıştır. Ev hanımları ve öğrenclerin oldukça rağbet gösterdiği bir sektör haline gelmiştir. Evde kazanç sağlama işi aslında evinizde ürettiğiniz bir ürünü ya dükkanlara veya internet üzerinden satarak gerçekleşmektedir. Kazançlar parça işi ve toplu iş olarak değişmektedir. Şimdi sizlere bahsedeceğimiz kazanç yolu evde buzdolabı süsü yapma işidir. Bu iş ile nasıl para kazanabileceğinizden bahedeceğiz.

Evde Buzdolabı Süsü Nasıl Yapılır?

Buzdolabı süsleri çoğunlukla aynı modelde olurken turistik bir bölgede ikamet ediyorsanız oranın adının veya turistik yerin sembolünün bulunduğu dolap süsleri yapılmaktadır. Bu dolap süslerinin çoğunluğu kalıplara alçı dökülüp arkasına mıknatıs yapıştırılarak yapılmaktadır. Bu alçı kalıplarına dolap süsü satan yerlerde veya kırtasiyeler de bularak alabilirsiniz. Bu kalıpların yanında kendi özgü dolap süsü modellerinizi de üretebilirseniz kişilerin daha fazla dikkatini çekebilecektir. Dolap süsü için bir kuş tüyü ya da kozalak bile size ilham verebilir.

Ürettiğim Dolap Süslerini Nasıl Satabilirim?

Buzdolabı süsleri satan yerleri araştırdığımızda turistik bölgelerde Olimpos, Pamukkale, Salda Gölü, Tuz Gölü, Marmaris, Amasya, Erzurum, İstanbul, Anıtkabir gibi yerlerde girişin yakınında satışlar yapıldığını görülmektedir. Sizler de bunun gibi turistik yerlere yakın yerde ikamet ediyorsanız belediye ile görüşerek evinizde yaptığınız dolap süslerini bu standalarda satabilirsiniz.

Bunun yanında sosyal medya bunun için biçilmiş kaftandır. Şehrinize özgü dolap süslerini veya düğün, sünnet temalı süsleri kolaylıkla sosyal medya üzerinden açacağınız hesabınız üzerinden satabilirsiniz. Evde dolap süsü yapma işinden oldukça iyi para kazanabilirsiniz. İşi öğrendikçe kazancınız daha da artacaktır. Bu sayede bir çok kişi evde ek kazanç sağlamaktadır.

Sizler de bu işe girmek istiyorsanız mıknatıs, alçı, kalıp, tüy, tül gibi malzemeleri nereden temin edeceğinizi araştırmalı ya internetten ya da bulunduğunuz bölgeden alıp örnekler üretmeli ve sipariş gelmesi durumunda seri üretime geçmelisiniz. Bu yazımızın sonuna yorum kısmına ad soyad mail adresi ve bulunduğunuz şehri yazarak bu sayfa üzerinden de sizlere sipariş gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Nikah Şekeri Yapımı Maliyeti ve Ek Kazanç Sağlama başlıklı makalemizde Evde ek iş 2020, Evde nikah şekeri işi ve Evde nikah şekeri yaparak para kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.