En Kısa Yoldan Gelir Elde Etme Yöntemleri

Birçok insan en kısa yoldan para kazanmanın yollarını aramaktadır. Bu yapacağınız iş ile ilgili bir durum olsa da yani girişiminde bulunduğunuz iş bir anda tutarsa siz de kısa yoldan para kazanmış olursunuz. Fakat bu her zaman bu şekilde olmamaktadır. Bundan dolayı geliri olmayanlar ve hızlı gelir elde etmek isteyenler fikirlerini sunacağımız alanlarda çalışarak para kazanmaya başlayabilirler.

Kısa yoldan para kazanma denildiğinde birçok insanın aklına şu kısa hikaye gelebilir. Çocuğun biri yolda 1 TL bulmuş ve bu bulduğu 1 TL ile BİM’den 4 adet küçük su almış ve bunların tanesini 1tl ye satarak 4 TL kazanmış ve bu sefer 4tl’lik su alarak gelirini katlamışta katlamış. Tabi bu bir kıssas ve bizler önce azimli olmalıyız elimizde sermaye olabilir veya olmayabilir bunu iyi değerlendirmeliyiz. Ama birçok insanın aklına internet ya da yatırım araçları gelmez. Fakat eğer hızla zengin olmak isteniyorsa, ya çok fazla kişiye hizmet sağlamak, ürün satmak ya da var olan parayı katlamak gerekir. Peki, bunlar nasıl yapılır?

Diyelim ki elinizde bir miktar para var ve bu parayı değerlendirmek istiyorsunuz. Hızlıca kazanmak adına biraz araştırma yapmayı göze aldıysanız, borsa yatırımı ile para kazanabilirsiniz. Hatta borsaya alternatif olarak, günümüzde oldukça yaygın olan Forex ve türevi piyasalarda da hızla para kazanabilirsiniz.

En kısa yoldan para kazanma fikirleri

Aşağıda maddeler halinde kısa yoldan para kazanma fikirleri bulunuyor. Elbette burada da özverili, hesaplı ve size uygun olanı seçmeniz gerekiyor.

  • Domain (Alan adı) alıp satmak,

Mesela Apple her yıl yeni model telefon çıkartıyor. Eğer boşa iPhone8.com, iPhone9.com ya da bunların net, org uzantıları satın alınabilir. Aynı zamanda diğer markaların da kullanabileceği jenerik domainler her zaman alıcı bulacaktır ve bu alıcılar, bu domainler için yüksek fiyatlar ödeyebilirler. Bir domainin fiyatı 50 TL civarıyken, bunu on hatta yüz katına bile satabilirsiniz! Bu alan adlarını alırken telif içerebilecek domainlere dikkat etmelisiniz.

  • Şarkı sözü yazmak,

İlk başta biraz garip gelebilir ama bir şarkı sözünü on bin liraya dahi satabilirsiniz. Eğer yeteneğiniz varsa, hemen denemenizi öneririz. Mesela Ferhat Göçer sırf bunun için bir internet sitesi oluşturmuş ve amatör sanatçıların buraya bestelerini ve şarkı sözlerini yüklemesine imkan tanıyan bir sistem kurmuş. Eğer kendi tarzına uyan bir parça geldiğinde kişiye hakkı olan ücreti ödeyerek o parçayı albümü eklemektedir. Bu sadece bir örnektir. Birçok sanatçı dışarıdan birçok şarkı sözü almaktadır.

  • Örneği olmayan bir site kurmak,

En güzel örneği yakın zamanda faaliyete geçen e-kira.net. İnternet üzerinden kira, aidat ve faturaları taksitlendiren bir sistemdir. Bu tarz girişimler her zaman başarılı olmasa da, iyi bir ekip ve reklam ile mükemmel paralar kazanabilirsiniz. Bu iş için tabi ki biraz da bilgisayar kullanımı ve kodlama bilginiz olması da gerekmektedir.

  • Stok fotoğraf satmak,

Basit gibi görünse de, Google algoritması “özgün” fotoğraflar istiyor. Aynı zamanda şirketler de daha önce hiçbir yerde kullanılmamış olan fotoğraflar için önemli paralar ödeyebiliyor. Eğer bu tarz bir yeteneğiniz varsa, kesinlikle değerlendirmelisiniz. Sitemize gelen mail ve yorumlarda da birçok fotoğraf sanatçısı marka tanıtımları için stok fotoğraf çekimi yapabileceğini söylemektedirler. Bu fotoğraf çekimleri için kendilerinin kartondan oluşturdukları fazlaca ışık içeren çekim alanları bulunmaktadır. Sizler de böyle bir fotoğraf çekim alanı oluşturup örnek fotoğraf çekimi denemeleri yapıp bu fotoğrafları belli firmalara gönderebilirsiniz. Mesela bir hamburger fotoğrafı çekip yeni açılacak bir iş yerinin kullanımı için anlaşabilirsiniz.

En kısa yoldan para kazanma konusunda sayısız fikir var ve bu fikirler tamamen sizin yeteneğinize, isteğinize göre şekillenecektir. Eğer bir proje fikriniz varsa, gerekli araştırmaları yapıp hemen harekete geçmenizi öneririz.

Bir önceki yazımız olan Para Kazanma Sitesi Nasıl Kurulur veya Kayıt Olunur? Nasıl Gelir Elde Edilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.